Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt "Musíme si pomáhat"

Projekt "Musíme si pomáhat"Vážení rodiče, milé děti!

 I letos pokračujeme v našem školním projektu „Musíme si pomáhat“, který je na naší škole v Hati součástí našeho školního života.

Patří do něj podpora dívky Melity z Indie. Naše škola je jejím adoptivním rodičem přes projekt Arcidiecézní charity Praha „Adopce na dálku“. Děti sbírají starý papír a zároveň tím umožňují této slečně studovat. Již druhým rokem jsme v hodině Občanské výchovy, když jsme probírali téma o vzájemné pomoci a mezilidských vztazích, napsali Melitě dopisy a ty přeložili do angličtiny a poslali Melitě do Indie. Dopisy jí udělaly jistě radost. O tom také svědčí článek, který o tom napsala také Arcidiecézní charita Praha.

melita.JPG

 

Dále se v nejbližších dnech děti mohou zapojit do školní sbírky pro projekt „Život dětem“. Za drobný příspěvek si odnesou malou pozornost a pocit, že pomohly jinému dítěti, které nemá tolik štěstí a není zdravé, jak by si to přálo. Děkujeme za štědrost!

 

V době adventu napíšeme přání pro seniory v Hlučínském Domově seniorů pod Vinnou horou, se kterými jsme v loňském roce navázali kontakt. Také nezapomeneme na seniory z Hati, kteří dostanou od našich žáků vlastnoručně vyrobené přáníčko k Vánocům a novému roku 2022.

 

Naše škola se také zapojila do tzv. Batůžkového projektu. Do něho se vší silou pustíme po Vánocích. Dětem blíže představíme společnost dobrovolníků, kteří v naší zemi sbírají batůžky a školní pomůcky, které se pak odesílají dětem do Malawi, aby i ony mohly poznávat krásy vzdělávání (viz letáček).

 

Batůžkový projekt leták

 

Těmito malými krůčky učíme naše děti, aby měly srdce otevřené k pomoci potřebným lidem.