Kalendář

P Ú S Č P S N
27
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
28
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
29
Branný den
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
30
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
Ukončení školního roku
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18
Příměstský letní tábor
19
Příměstský letní tábor
20
Příměstský letní tábor
21
Příměstský letní tábor
22
Příměstský letní tábor
23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Projekt "Musíme si pomáhat"

Projekt "Musíme si pomáhat"Vážení rodiče, milé děti!

 I letos pokračujeme v našem školním projektu „Musíme si pomáhat“, který je na naší škole v Hati součástí našeho školního života.

Patří do něj podpora dívky Melity z Indie. Naše škola je jejím adoptivním rodičem přes projekt Arcidiecézní charity Praha „Adopce na dálku“. Děti sbírají starý papír a zároveň tím umožňují této slečně studovat. Již druhým rokem jsme v hodině Občanské výchovy, když jsme probírali téma o vzájemné pomoci a mezilidských vztazích, napsali Melitě dopisy a ty přeložili do angličtiny a poslali Melitě do Indie. Dopisy jí udělaly jistě radost. O tom také svědčí článek, který o tom napsala také Arcidiecézní charita Praha.

melita.JPG

 

Dále se v nejbližších dnech děti mohou zapojit do školní sbírky pro projekt „Život dětem“. Za drobný příspěvek si odnesou malou pozornost a pocit, že pomohly jinému dítěti, které nemá tolik štěstí a není zdravé, jak by si to přálo. Děkujeme za štědrost!

 

V době adventu napíšeme přání pro seniory v Hlučínském Domově seniorů pod Vinnou horou, se kterými jsme v loňském roce navázali kontakt. Také nezapomeneme na seniory z Hati, kteří dostanou od našich žáků vlastnoručně vyrobené přáníčko k Vánocům a novému roku 2022.

 

Naše škola se také zapojila do tzv. Batůžkového projektu. Do něho se vší silou pustíme po Vánocích. Dětem blíže představíme společnost dobrovolníků, kteří v naší zemi sbírají batůžky a školní pomůcky, které se pak odesílají dětem do Malawi, aby i ony mohly poznávat krásy vzdělávání (viz letáček).

 

Batůžkový projekt leták

 

Těmito malými krůčky učíme naše děti, aby měly srdce otevřené k pomoci potřebným lidem.