Kalendář

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Škola v přírodě
4
Škola v přírodě
5
Škola v přírodě
6
Škola v přírodě
7
Škola v přírodě
8 9
10 11 12 13 14
Turnaj v šermu
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Školní samospráva

Školní samospráva

Již několik let na naší škole pracuje školní samospráva. Je složená ze zástupců jednotlivých tříd.

Cíle žákovské samosprávy:

  • žáci se aktivně podílejí na životě školy
  • učí se komunikačním dovednostem (ve vztahu mezi sebou i ve vztahu k dospělým)
  • o svých přáních, problémech, které vyplývají z třídnických hodin, informují prostřednictvím svých zástupců vedení školy
  • na schůzkách s vedením školy seznamují členové samosprávy vedení školy s náměty na konání akcí, které by samospráva chtěla organizovat
  • za podpory vedení školy realizují akce, které s vedením školy zástupci samosprávy projednali

Pravidla žákovské samosprávy:

  • žáci jsou voleni třídními kolektivy jednou ročně
  • žáci 2. – 9. ročníků volí do samosprávy dva zástupce
  • členové zastupují na schůzkách svou třídu, přednášejí její požadavky, prezentují názory, navrhují řešení
  • členové samosprávy jsou povinni pravidelně a pravdivě o obsahu schůzek samosprávy informovat spolužáky a třídního učitele
  • zvolení členové jsou povinni zúčastnit se schůzek, případná neúčast musí být omluvena
  • pokud je člen samosprávy zastupující třídu nemocný, může třídní kolektiv na jednání samosprávy poslat svého zástupce

Samospráva se schází každou první středu v měsíci o velké přestávce v knihovně. Dále dle potřeb.

 

V letošním roce 2023/2024 pracuje v tomto složení:

2. A Magdaléna Hajdučková, Vít Zmrzlík
2. B Samuel Bindač, Oliver Kliment
3. A

 Pavel Otčenášek, Adéla Kašná

3. B

Filip Macháček, Klára Vyškovská

4. A

Vojtěch Anděl, Ema Tesařová

4. B

Leona Skotnicová, Richard Šula

5. A Daniel Prokeš, Adéla Belásová
6. A

Tomáš Kostelnik, František Hrabovský

6. B Václav Fraš, Denisa Polcarová
7. A

Petr Valentík, Sabina Valašíková

7. B

Filip Bednář, Sebastian Wažik

8. A

Tadeáš Skotnica, Hana Kubináková

8. B

Šimon Zmrzlík, Ema Struhalová

9. A

Adam Kozák, Karel Cigán

9. B

Kryštof Pyš, Kateřina Kostelniková