Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Poznávací zájezd do Londýna

Poznávací zájezd do LondýnaDatum konání:
21.4.2023
Datum ukončení:
25.4.2023

V pátek 21. dubna jsme odjeli se 43 žáky z 8. tříd a z 9. třídy na pětidenní poznávací zájezd do Londýna. Jeli jsme autobusem, trasa vedla přes Německo, Belgii a Francii a dále přes Eurotunel do Velké Británie. Hned po příjezdu do Londýna jsme se metrem vydali do centra a viděli hodně známých míst jako je London Eye, Big Ben, Parlament, Downing Street 10. Přes St. James’s Park jsme došli k Buckinghamskému paláci a pokračovali jsme dále na Piccadily Circus, prošli jsme čínskou obchodní čtvrť Soho a došli až na Trafalgarské náměstí, kde jsme si prohlédli obrazy slavných malířů v Národní galerii. Druhý den nás náš autobus zavezl do města Windsor, kde jsme měli prohlídku královského hradu. V odpoledních hodinách jsme vrátili zpátky do Londýna a navštívili oblíbenou turistickou atrakci - muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Poslední den našeho pobytu v Londýně jsme jeli do centra města lodí a vystoupili jsme u známého mostu Tower Bridge. Následovala prohlídka pevnosti Tower of London a cestou ke katedrále sv. Pavla a k Památníku Velkého požáru Londýna jsme viděli známé londýnské mrakodrapy. Počasí nám přálo, pořádný londýnský déšť jsme zažili až poslední den před odjezdem z města. Své jazykové dovednosti si žáci mohli vyzkoušet při nakupování a komunikací v rodinách, kde byli ubytováni. Po třech dnech strávených ve městě nás čekala stejná zpáteční cesta autobusem. Na závěr našeho výletu průvodce žákům připravil kvíz, kde jsme zjistili, co si z vyprávění o navštívených místech zapamatovali. Ti nejlepší dostali sladkou odměnu.