Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kontrola ČŠI

Kontrola ČŠIVe dnech 14. 3. – 17. 3. 2023 proběhla na naší škole kontrola České školní inspekce. Zprávu s výsledky kontroly již máme a dopadla pro nás velmi dobře. 

 

Inspektorky České školní inspekce důkladně procházely jak dokumentaci, tak úroveň výuky. Navštívily  všechny vyučující včetně mateřské školy. Ocenily jak kvalitu výuky, tak příznivý dopad na žáky,  fungující kolektiv a maximální podporu zřizovatele a kvalitní materiální zázemí. Doporučily více realizovat vzájemné hospitace v mateřské škole a využívat pestřejší metody a formy  předškolního vzdělávání, více využívat digitální technologie a zaměřit se na větší diferenciaci zadávaných úloh a rozšířit ŠPP o speciálního pedagoga. Vše se snažíme postupně naplňovat. 

Ze závěrů inspekční zprávy: 

Vývoj školy od poslední inspekční činnosti v roce 2016: 

  • Zvýšení kvalifikovanosti. 
  • Zlepšení materiálních podmínek a pracovního zázemí. 

Silné stránky: 

  • Velmi dobrá spolupráce školy s vnějšími partnery a tím rozvíjení sociální a osobnostní  kompetence žáků a posílení sounáležitostí s obcí. 
  • Vhodná podpora samostatnosti dětí. 
  • Systematické vytváření motivace k učení u žáků a seznamování se vzdělávacími cíli,  podpora aktivního zapojení do výuky. 
  • Efektivní spolupráce pedagogických pracovníků základní a mateřské školy, což umožňuje  dobrou informovanost o dětech a jejich bezproblémový nástup do základního vzdělávání a  podporu vztahů napříč ročníky, jež přispívá k prevenci výskytu negativních jevů.  

Dny strávené společně s inspektorkami z ČŠI byly pro nás velmi přínosné.  

Výsledek kontroly je výsledkem kolektivní práce celého našeho týmu pedagogů, provozních  pracovníků a úzké spolupráce se zřizovatelem a s rodiči. 

 

Všem spolupracovníkům, zřizovateli i rodičům děkujeme.  

 

S celým obsahem Inspekční zprávy se můžete seznámit v záložce Základní škola – Dokumenty.