Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Evropský den jazyků

Evropský den jazykůDatum konání:
23.9.2022

Dne 23.9. na naší škole proběhla u příležitosti Evropské dne jazyků celoškolní akce laděná do stylu Olympijských her. Už druhým rokem se takto naši žáci zapojili do oslav jazyků a kultur evropských národů a utužili při tom sportovního ducha fair play.
Přípravy na naši “školní Olympiádu” probíhaly již od začátku září, kdy si každá třída losovala stát, který bude reprezentovat.
Úkolem žáků pak bylo připravit si sportovní dresy v barvách vylosované země, připravit její vlajky a symboly, naučit se pár vět a pokřiků v daném jazyce a vše následně předvést před celou školou na Slavnostním zahájení her, kde nechyběl ani oficiální nástup či olympijský oheň!
Na rozdíl od loňského ročníku, jsme však letošní stanoviště pojali různorodějším přístupem. O ryze sportovní a pohybové hry nebyla nouze, ale začleněny byly i soutěže spočívající v rovnováze a rychlosti, disciplíny kde mohou zazářit žáci s rychlým rozhodováním a dobrou pamětí či třeba stanoviště pro ty žáky, kteří jsou obdařeni manuální zručností a hbitými prsty.
Děti se tak měly možnost nejen dozvědět něco nového o evropských kulturách a jejich jazycích, ale i zažít chvíle napětí a soutěží se svými spolužáky.