Kalendář

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Škola v přírodě
4
Škola v přírodě
5
Škola v přírodě
6
Škola v přírodě
7
Škola v přírodě
8 9
10 11 12 13 14
Turnaj v šermu
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den kaše - Batůžkový projekt do škol

Den kaše - Batůžkový projekt do škol 

1.JPG

 

 

Naše škola je zapojena do charitativního projektu s názvem Batůžkový projekt do škol. Organizuje jej mezinárodní dobrovolnická skupina Mary’s Meals Česká republika. Jejím úkolem je nasytit jedním jídlem denně, v místě svého vzdělávání děti, které doma nedostanou žádné jídlo. Právě kukuřičná kaše je tím jídlem, které mnohým z nich zachrání život a díky ní se dostanou i ke vzdělání. V týdnu od 10.- 14.10.2022 se slavil Den kaše. S žáky jednotlivých tříd jsme se zapojili tím, že jsme si o projektu popovídali, přečetli materiály, uvařili si kukuřičnou kaši podle dodaného receptu. Žákům kaše moc chutnala.

 

 

Od listopadu se aktivně zapojíme do Batůžkového  projektu.  Je to podpůrná aktivita určená dětem základních škol v chudobou sužovaných zemích. Většina těchto dětí zapojených do programu Mary’s Meals nemá základní učební pomůcky, jako jsou tužky nebo sešity. Když vaše dítě daruje batůžek jinému dítěti s věcmi, které potřebuje, usnadní mu učení. Může to být i jediný dárek, který kdy dostane. Žáci jsou tímto způsobem vedení nejen k sociálnímu cítění a pomoci potřebným lidem, ale současně se učí vzájemné spolupráci, rozvíjejí své organizační schopnosti a probouzí se v nich zájem o dění ve světě.

Zapojení do této sbírky je zcela DOBROVOLNÉ, každý může přispět dle svého uvážení a možností. Batoh pro konkrétní dítě mohou děti zkompletovat společně v rámci třídy/školy (děti přinesou jednotlivé předměty ze seznamu a doplníme je v případě potřeby ve škole) nebo může dítě/rodina zkompletovat batoh samostatně.

 

Sběrné místo batůžků bude ve cvičné kuchyňce od 1. 11.  do 16. 12. 2022.  2.JPG

Pro více informací: http://www.batuzkovyprojekt.cz/

 

Děkujeme!

 

 

Recept na kaši:

1,5l kaše – 25 porcí (⅔ malého kelímku)

150 ml sojových vloček

650 ml kukuřičné kaše

1 l vody

1 a ½ lžíce cukru (podle chuti)

špetka soli