Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31
Slavnostní ukončení 1. pololetí
1
Výukový program pro žáky 1. tříd
2 3 4
5
Školní liga sportu
6 7 8 9
Leden v ŠD
10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Webinář pro rodiče
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > PROJEKTOVÝ DEN - ANGLIČTINA V ZOO

PROJEKTOVÝ DEN - ANGLIČTINA V ZOODatum konání:
23.5.2022

V pondělí 23. května 2022 se žáci 7.A a 7.B vydali do zoologické zahrady v Ostravě, aby se tam zúčastnili projektového dne. Ten byl zaměřený na rozvíjení anglického jazyka v oblasti Animals.

Po společném úvodu, kdy jsme se všichni seznámili s tím, co nás čeká, se žáci rozdělili do skupin. Nejdříve bylo nutné představit členy skupiny a uvést, co od projektového dne očekávají. Dále si ve skupinách žáci nacvičili rozhovor mezi prodavačem a zákazníkem, který si chce koupit vstupenky do zoo -  to vše samozřejmě v angličtině:) 

Po vstupu nás ihned čekal text Welcome to the Zoo, ze kterého jsme se dozvěděli, jaká zvířata tam můžeme najít, čím jsou jedinečná a zajímavá. To žáky inspirovalo k vytváření poutavých reklamních letáků.

Během dalších úkolů si žáci procvičovali slovní zásobu - farm animals, wild animals, animals live in water. Jednotlivé skládačky jim nedělaly téměř žádné obtíže, což učitelé ocenili. 

Po uplynutí času určeného ke krmení koz, vyzkoušení různých skluzavek a občerstvení se žáci vybaveni mapou rozběhli hledat zvířata, u nichž měli doplnit informace o váze, výšce, potravě, vzhledu apod. Pro některé to nebylo vůbec jednoduché, zvláště když to měli překládat, ale nikdo se nevzdal a nakonec všichni zdárného konce dosáhli. 

 

KRISTÝNA SEDLÁČKOVÁ - “V zoo se mi moc líbilo, fajn bylo, že jsme měli zadané anglické úkoly ve skupinkách.” 

 

MATĚJ PĚNTKA - “Projektový den v ostravské zoo se mi velmi líbil, protože jsme měli úkoly, které jsme plnili ve skupinkách.”