Kalendář

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3
Škola v přírodě
4
Škola v přírodě
5
Škola v přírodě
6
Škola v přírodě
7
Škola v přírodě
8 9
10 11 12 13 14
Turnaj v šermu
15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Deváťáci v Praze

Deváťáci v PrazeDatum konání:
25.5.2022
Datum ukončení:
27.5.2022

Dne 25. května se naše třída vydala na třídenní školní výlet do Prahy.

První den jsme brzy ráno vyrazili k vlakovému nádraží v Ostravě, odtamtud jsme jeli vlakem směrem do Prahy a poté, co jsme si odložili věci na ubytovně, jsme vyrazili směrem do centra, kde na nás už čekala průvodkyně. Se zajímavým výkladem nás provedla Pražským hradem, katedrálou svatého Víta, Starým královským palácem, Bazilikou svatého Jiří a ukázala nám Zlatou uličku. Sešli jsme Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu, potom jsme šli na Staroměstské náměstí, kde nám povyprávěla o zajímavostech a historii tohoto místa, ukázala Staroměstskou radnici a Orloj. Nakonec jsme došli na Václavské náměstí, kde jsme měli příležitost k utrácení našeho kapesného.

Druhý den ráno jsme navštívili Vyšehrad spolu s vyšehradským hřbitovem, kde je pohřbena spousta známých osobností a prohlídli jsme si Baziliku svatého Petra a Pavla. Potom jsme se přesunuli k zámku v Tróji. Zde jsme si prošli zámecké zahrady a užívali si výhledy. Od zámku jsme přešli do ZOO, kde jsme měli možnost vidět rozmanité druhy zvířat. K večeru jsme se začali připravovat na návštěvu Národního divadla a večer jsme, chlapci v oblecích a dívky v šatech, vyrazili na předpremiéru opery Prodaná nevěsta.

Náš poslední den jsme se vydali lanovkou na Petřín, kde jsme navštívili rozhlednu a zrcadlové bludiště. Poté, co jsme se v restauraci naobědvali jsme měli poslední možnost se ještě pokochat Prahou a nakonec jsme se přesunuli na Hlavní nádraží v Praze, odkud nás vlak dopravil do Ostravy a tam už na nás netrpělivě čekali naši rodiče.

Výlet jsme si velmi užili a určitě na něj budeme s radostí vzpomínat.

 

žáci 9. třídy