Kalendář

P Ú S Č P S N
27
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
28
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
29
Branný den
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
30
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
Ukončení školního roku
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18
Příměstský letní tábor
19
Příměstský letní tábor
20
Příměstský letní tábor
21
Příměstský letní tábor
22
Příměstský letní tábor
23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCE

ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCENení to tak dávno, co žáci 9.A napsali dopis královně Alžbětě II. do Buckinghamského paláce. V dopisu vyjádřili především respekt vůči nejdéle vládnoucí panovnici britské monarchie a dále napsali, že by rádi Spojené království navštívili a prohlédli si tamní památky. Okrajově se také zmínili o naší zemi a místě, kam chodí na základní školu. K tomu připojili pár fotografií.

Všichni ve skrytu duše doufali, že dopis doputuje na správnou adresu a že dostanou odpověď. Málokdo ale tuto touhu vyslovil nahlas …  z toho důvodu byli žáci nadšeni, když zhruba po měsíci a půl dorazila do školy obálka s královským znakem. Neodepsala sice královna osobně, neboť má hodně práce, ale pověřila jednu ze svých dvorních dam. V dopise nám bylo sděleno, že si váží zájmu o Spojené království, poděkovala za fotografie a uvedla, že Českou republiku osobně navštívila v roce 1996. Moc se jí u nás tenkrát líbilo. 

 Magda Lipnická: Z odpovědi jsem byla velmi nadšená a myslím si, že je hezké nazývat naše fotky “roztomilými”. - I was very excited about the answer and I think It's nice to name our photos as “lovely photos”.

Chtěli bychom poděkovat žákům 9.A, kteří se s odhodláním pustili do výzvy napsat dopis do Buckinghamského paláce, a doufáme, že v psaní dopisů významným osobnostem budeme na naší škole pokračovat.

IMG_2252.jpg