Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCE

ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCENení to tak dávno, co žáci 9.A napsali dopis královně Alžbětě II. do Buckinghamského paláce. V dopisu vyjádřili především respekt vůči nejdéle vládnoucí panovnici britské monarchie a dále napsali, že by rádi Spojené království navštívili a prohlédli si tamní památky. Okrajově se také zmínili o naší zemi a místě, kam chodí na základní školu. K tomu připojili pár fotografií.

Všichni ve skrytu duše doufali, že dopis doputuje na správnou adresu a že dostanou odpověď. Málokdo ale tuto touhu vyslovil nahlas …  z toho důvodu byli žáci nadšeni, když zhruba po měsíci a půl dorazila do školy obálka s královským znakem. Neodepsala sice královna osobně, neboť má hodně práce, ale pověřila jednu ze svých dvorních dam. V dopise nám bylo sděleno, že si váží zájmu o Spojené království, poděkovala za fotografie a uvedla, že Českou republiku osobně navštívila v roce 1996. Moc se jí u nás tenkrát líbilo. 

 Magda Lipnická: Z odpovědi jsem byla velmi nadšená a myslím si, že je hezké nazývat naše fotky “roztomilými”. - I was very excited about the answer and I think It's nice to name our photos as “lovely photos”.

Chtěli bychom poděkovat žákům 9.A, kteří se s odhodláním pustili do výzvy napsat dopis do Buckinghamského paláce, a doufáme, že v psaní dopisů významným osobnostem budeme na naší škole pokračovat.

IMG_2252.jpg