Kalendář

P Ú S Č P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6
Tři králové - Cesta do Betléma
7 8 9
10 11 12 13
Listování s Hejlíkem
14 15 16
17 18 19 20
WEBINÁŘ - Neklidné a zbrklé dítě a co s tím doma i ve škole
21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCE

ODPOVĚĎ Z BUCKINGHAMSKÉHO PALÁCENení to tak dávno, co žáci 9.A napsali dopis královně Alžbětě II. do Buckinghamského paláce. V dopisu vyjádřili především respekt vůči nejdéle vládnoucí panovnici britské monarchie a dále napsali, že by rádi Spojené království navštívili a prohlédli si tamní památky. Okrajově se také zmínili o naší zemi a místě, kam chodí na základní školu. K tomu připojili pár fotografií.

Všichni ve skrytu duše doufali, že dopis doputuje na správnou adresu a že dostanou odpověď. Málokdo ale tuto touhu vyslovil nahlas …  z toho důvodu byli žáci nadšeni, když zhruba po měsíci a půl dorazila do školy obálka s královským znakem. Neodepsala sice královna osobně, neboť má hodně práce, ale pověřila jednu ze svých dvorních dam. V dopise nám bylo sděleno, že si váží zájmu o Spojené království, poděkovala za fotografie a uvedla, že Českou republiku osobně navštívila v roce 1996. Moc se jí u nás tenkrát líbilo. 

 Magda Lipnická: Z odpovědi jsem byla velmi nadšená a myslím si, že je hezké nazývat naše fotky “roztomilými”. - I was very excited about the answer and I think It's nice to name our photos as “lovely photos”.

Chtěli bychom poděkovat žákům 9.A, kteří se s odhodláním pustili do výzvy napsat dopis do Buckinghamského paláce, a doufáme, že v psaní dopisů významným osobnostem budeme na naší škole pokračovat.

IMG_2252.jpg