Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor 2024
9
Příměstský tábor 2024
10
Příměstský tábor 2024
11
Příměstský tábor 2024
12
Příměstský tábor 2024
13 14
15
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
16
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
17
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
18
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
19
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Únor v družině

Únor v družiněDatum konání:
21.2.2023

Únor v družině

Hned, co započal nový měsíc, tak se u nás ve škole objevila valentýnská krabice, do které měli možnost všichni žáci naší školy hodit přáníčko pro kohokoli. I když svátek Valentýna není svátkem českým, tak i přesto jsme tomu věnovali v naší družině pozornost. S dětmi jsme si povídali o legendě sv. Valentýna, aby děti pochopily, proč se slaví takovým způsobem, jakými jsou valentýnky. První týden jsme tedy zasvětili sv. Valentýnovi. Vyráběli jsme nejrůznější srdíčka a to, srdíčka z kartonů omotaných bavlnkami, srdíčka z papírů na špejli jako zápich, srdíčka v podobě přáníček a jiné. Tvořili jsme více přáníček, jak pro maminky a tatínky, tak pro učitelé, asistenty i vychovatelky. Nejkrásnější a nejzábavnější bylo pro děti to, že si psaly přáníčka sobě navzájem, což upevňovalo jejich přátelské vazby.

V následujícím týdnu jsme zaměřovali pozornost na nadcházející maškarní ples. Vyráběli jsme škrabošky různých tvarů a barev, zdobili je peříčky, třpytkami, stuhami – záleželo na vkusu dětí. V pátek jsme je vyzkoušeli osobně na maškarním plese, který dětem zorganizovala Unie rodičů. Povídali jsme si o Masopustu a tradicích, které jsou dodržovány.