Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Únor v družině

Únor v družiněDatum konání:
21.2.2023

Únor v družině

Hned, co započal nový měsíc, tak se u nás ve škole objevila valentýnská krabice, do které měli možnost všichni žáci naší školy hodit přáníčko pro kohokoli. I když svátek Valentýna není svátkem českým, tak i přesto jsme tomu věnovali v naší družině pozornost. S dětmi jsme si povídali o legendě sv. Valentýna, aby děti pochopily, proč se slaví takovým způsobem, jakými jsou valentýnky. První týden jsme tedy zasvětili sv. Valentýnovi. Vyráběli jsme nejrůznější srdíčka a to, srdíčka z kartonů omotaných bavlnkami, srdíčka z papírů na špejli jako zápich, srdíčka v podobě přáníček a jiné. Tvořili jsme více přáníček, jak pro maminky a tatínky, tak pro učitelé, asistenty i vychovatelky. Nejkrásnější a nejzábavnější bylo pro děti to, že si psaly přáníčka sobě navzájem, což upevňovalo jejich přátelské vazby.

V následujícím týdnu jsme zaměřovali pozornost na nadcházející maškarní ples. Vyráběli jsme škrabošky různých tvarů a barev, zdobili je peříčky, třpytkami, stuhami – záleželo na vkusu dětí. V pátek jsme je vyzkoušeli osobně na maškarním plese, který dětem zorganizovala Unie rodičů. Povídali jsme si o Masopustu a tradicích, které jsou dodržovány.