Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První dny ŠD

První dny ŠDPrvní dny školní družiny

Prázdniny oběhly jako voda a opět začal nový školní rok. Kromě vyučování však našim nejmladším žáčkům začala i školní družina. Prvňáčci byli rozděleni do dvou oddělení, kde se setkali s našimi druháky a měli možnost vytvořit nové přátelské vazby. Třetí oddělení to pak mělo poněkud jednodušší, neboť tam dochází naši třeťáci, kteří se již navzájem znají. V každém oddělení se nachází 25 žáků, což činí dohromady ve třech odděleních 75 žáků.

První dny se nesly v duchu seznamovacích her, jelikož je družina místo, kde se tvoří kamarádské vztahy a učí se vzájemné pomoci. Postupně se děti seznamují s neznámým prostředním školní družiny, s jejím řádem, pravidly a především s jejím režimem, který má danou posloupnost. Zpočátku děti chodí na oběd, pak se vrací do družiny, kde je realizována relaxační činnost, poté zájmová činnost a v neposlední řadě se jedná o činnost příprav na výuku. Za zmínku stojí zájmové činnosti na hřišti, kde si děti mohou vybrat mezi míčovými hrami, závodivými aktivitami a spontánními hrami v podobě skoků přes švihadlo či kreativního tvoření v písku.

Prvních čtrnáct dní probíhalo v onom duchu, neboť si děti při těchto aktivitách především budovaly nové přátelské vztahy, osvojovaly si pravidla nových her a zvykaly si na společné činnosti ve školní družině. Zpočátku byli naši nejmenší prvňáčci nervózní, ale po společném sdílení zážitků z prázdnin, zjistili, že se nemají čeho bát. Všem dětem snad toto nadšení vydrží po zbytek školního roku a zažijeme