Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor 2024
9
Příměstský tábor 2024
10
Příměstský tábor 2024
11
Příměstský tábor 2024
12
Příměstský tábor 2024
13 14
15
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
16
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
17
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
18
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
19
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > První dny ŠD

První dny ŠDPrvní dny školní družiny

Prázdniny oběhly jako voda a opět začal nový školní rok. Kromě vyučování však našim nejmladším žáčkům začala i školní družina. Prvňáčci byli rozděleni do dvou oddělení, kde se setkali s našimi druháky a měli možnost vytvořit nové přátelské vazby. Třetí oddělení to pak mělo poněkud jednodušší, neboť tam dochází naši třeťáci, kteří se již navzájem znají. V každém oddělení se nachází 25 žáků, což činí dohromady ve třech odděleních 75 žáků.

První dny se nesly v duchu seznamovacích her, jelikož je družina místo, kde se tvoří kamarádské vztahy a učí se vzájemné pomoci. Postupně se děti seznamují s neznámým prostředním školní družiny, s jejím řádem, pravidly a především s jejím režimem, který má danou posloupnost. Zpočátku děti chodí na oběd, pak se vrací do družiny, kde je realizována relaxační činnost, poté zájmová činnost a v neposlední řadě se jedná o činnost příprav na výuku. Za zmínku stojí zájmové činnosti na hřišti, kde si děti mohou vybrat mezi míčovými hrami, závodivými aktivitami a spontánními hrami v podobě skoků přes švihadlo či kreativního tvoření v písku.

Prvních čtrnáct dní probíhalo v onom duchu, neboť si děti při těchto aktivitách především budovaly nové přátelské vztahy, osvojovaly si pravidla nových her a zvykaly si na společné činnosti ve školní družině. Zpočátku byli naši nejmenší prvňáčci nervózní, ale po společném sdílení zážitků z prázdnin, zjistili, že se nemají čeho bát. Všem dětem snad toto nadšení vydrží po zbytek školního roku a zažijeme