Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Jaro ve školní družině

Jaro ve školní družiněNa počátku jara jsme se s dětmi v družině pomalu začali věnovat velikonočním svátkům. Každá družina si připravila projektový den "Velikonoční tvoření a pečení", který byl dotován ze šablon OP JAK. Děti z prvního oddělení si vyzkoušely zdobení a pečení beránka, zajíčka a muffinů. Nechybělo také zdobení vajíček pomocí přírodních barev z různé zeleniny a výroba košíků na vajíčka. V druhém oddělení se děti věnovaly pečení velikonočních muffinů, sušenek a zajíčků. I v tomto oddělení si děti vyzkoušely barvení vajíček a to, za pomocí gelové pěny, rýže a barviva. Ve třetím oddělení děti pekly výborné trdelníky s nutelou. Děti byly spokojené, pochutnaly si na upečených dobrotách a vajíčka si vzaly s sebou domů. Mimo svátky nás s dětmi čekal měsíc knihy. Společně jsme zhlédli dokument o tom, jak se vůbec takový papír a celá kniha vyrábí. Děti si donesly také své oblíbené knihy, o kterých jsme si společně povídali a z kterých si děti navzájem předčítaly. Završili jsme dané téma výrobou záložek.

Jak se dětem dařilo si můžete prohlédnout v naší fotogalerii: https://www.skolahat.cz/fotogalerie-sd/velikonoce-2024