Úvod > Aktuality > Florbalový turnaj

Florbalový turnaj

Datum konání:
9.11.2021

Dne 9. listopadu se po roční pauze opět konal florbalový turnaj základních škol - ČEPS Cup. V posledním ročníku, kterého jsme se zúčastnili poprvé, obsadil náš chlapecký tým třetí místo. Do letošního turnaje jsme tentokrát poslali týmy dva - jeden chlapecký a jeden dívčí.

Pandemie bohužel zasáhla i ČEPS Cup, který musel začít s menší účastí, než se kterou se původně počítalo - některé školy prostě nedorazily. To však nezabránilo parádní podívané, o kterou se děti svými výkony postaraly. V turnaji dívek se naše holky střetly s domácími Bolaticemi ve dvou vzájemných zápasech. Nepovedeným vstupem do zápasu, při kterém inkasovaly hned tři góly, se naše dívky nenechaly odradit a dokázaly postupně vyrovnat na nerozhodných 3:3. Dvě minuty před koncem však bohužel neuhlídaly šikovnou soupeřku a zápas tak těsně prohrály. V druhém vzájemném utkání šlo o všechno a stav byl po většinu zápasu nerozhodný. Pár minut před koncem bylo dvěma rychlými góly Bolatic bohužel rozhodnuto.

To kluci se do prvního zápasu pustili s pořádnou vervou. Nejprve nastoupili proti domácímu týmu - tradičně silným Bolaticím. Neuběhla však ani polovina hracího času a naši borci vedli 3:0. A protože do konce zápasu nepolevili, brali cenné vítězství 5:1. Následoval další tradiční účastník turnaje, Štěpánkovice. Kluci se nemazali ani s nimi a po vítězství 6:2 byli natěšeni na poslední zápas. Soupeřem byly Kravaře, které byly doposud naprosto suverénní - nedostaly ani jeden gól a každému soupeři nastřílely dvojciferný počet gólů. Tento tým už byl bohužel nad naše síly, i když se chlapci drželi velmi statečně; ještě v polovině zápasu to vypadalo nadějně.

Oba naše týmy tak získaly druhé místo a my jim děkujeme. Po odehrání turnaje a vyhlášení výsledků se všichni pustili do přátelských zápasů jen tak pro radost. Umocnili tak příjemnou a přátelskou atmosféru. Už se moc těšíme na příští turnaj!