Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze do Osvětimi a Krakova

Exkurze do Osvětimi a KrakovaDatum konání:
13.5.2024

V pondělí 13. 5. vyrazila, v brzkých ranních hodinách, skupina žáků osmých a devátých tříd autobusem na vzdělávací exkurzi do Polska.

První zastávkou bylo druhoválečné muzeum v koncentračním táboře v Osvětimi a krátce na to následoval i vyhlazovací tábor Březinka. Naši žáci si tak nejen prohloubili dějepisné znalosti z oblasti Druhé světové války, ale především si tak mnozí měli možnost prohlédnout jaké hrůzy sebou nesla nacistická mašinérie. Tíživou atmosféru pak už jen dokreslovaly skutečné příběhy a vyprávění, kterými průvodkyně dokreslovala prohlídku a žáky přiblížila ještě více k realitě. Celá prohlídka se nesla v duchu piety a vystřízlivění ze smutné reality.

Pochmurnou atmosféru pak ovšem vybalancovala naše poslední destinace, a to historické centrum Krakova. Trasa podél řeky Visly nás dovedla až do podhradí Wawelského hradu, kde naši výpravu čekal legendami opředený krakovský drak. Přes hradní nádvoří jsme se vypravili na hlavní náměstí v historickém centru - Rynek Główny, kde měli žáci zasloužený rozchod pro vlastní průzkum města a občerstvení před návratem domů.