Kalendář

P Ú S Č P S N
27 28 29
Slavnost Slabikáře
30
Přehazovaná – Liga sportu Hlučínsko
1
První sníh
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den otevřených dveří pro žáky 5. třídy z Darkovic

Den otevřených dveří pro žáky 5. třídy z DarkovicV naší škole máme dveře otevřené pro všechny. Žáci Základní školy Darkovice však měli možnost budovu školy poznat a prozkoumat do jejich nejmenších detailů. Dne 28. 2. 2022 k nám zavítali žáci 5. třídy z vedlejší vesnice Darkovice. Připravili jsem si pro ně program na celé dopoledne. Představili jsem jim naši novou počítačovou učebnu, ve které si vyzkoušeli několik vlastivědných kvízů. Naši žáci 5. a 6. tříd „nováčky“ z Darkovic provedli o velké přestávce po celé škole a zodpovídali jim na všechny jejich otázky. Následně byla odehrána chemická pohádka, kterou si nacvičili žáci 9. třídy. Z učebny dílen si odnesli vyrobenou spirálu a aby jim nevyhládlo, uvařili si palačinky. Krásné dopoledne bylo zakončeno sportovními aktivitami v tělocvičně školy.

 

Děkujeme za milou návštěvu našich kamarádů z Darkovic a rádi Vás (třeba) uvidíme v dalším školním roce. ????

 

Ohlasy žáků ZŠ Hať:

Veronika S.: „Vybíjená byla moc super, chemická pohádka byla hezky připravená. Děti z Darkovic byly fajn.“

Adam R.: „Deváťáci pro nás měli připravenou krásnou chemickou pohádku, muselo to dát hodně práce.“

Linda B.: „Byl to celkem zajímavý den. Dost dětí z Darkovic jsem už znala, ale jen z vidění, takže jsem byla ráda, že jsem je mohla poznat více.“

Damian Ž.: „Skamarádil jsem se s klukem jménem Sebastián, řekl jsem mu všechny informace o naší škole. Podělil jsem se s ním o svačinu.“

Julie N.: „Bylo to dobré, protože jsme viděli chemickou pohádku, kterou jsem předtím nikdy neviděla.“