Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 55. výročí otevření naší školy

55. výročí otevření naší školyPřed 55 lety, 15. února 1968 byla v Hati otevřena nová škola. Je to ta stejná škola, ve které se žáci vyučují i dnes. Jen její vzhled se od r. 1968 pozměnil, protože prošla několika stavebními úpravami. Dříve se v Hati vyučovalo v několika školních budovách. Byla to obecná škola na horní Hati v červené budově, kde bylo později zřízeno zdravotní středisko. Na dolní Hati byla obecná škola umístěna v budově, ve které je dnes mateřská škola. V roce 1929 byla v Hati zřízena měšťanská škola. Z důvodu malých prostor se ve školním roce 1931/32 začalo vyučovat v červené cihlové budově za statkem, ve které jsou dnes byty. Tato budova sloužila jako škola až do r. 1968, než byla otevřena nová škola. O stavbě nové školy se uvažovalo už před válkou. Po válce začalo dětí přibývat a největším problémem staré školy byly malé, nevyhovující prostory. Bylo nutné postavit větší školu. S výstavbou se začalo v r. 1963, stavba trvala pět let. Slavnostní otevření nové školy proběhlo 15. února 1968. Tuto událost dokonce natáčela československá televize a zprávu o haťské škole mohli tehdy lidé vidět ve večerních televizních novinách. Pro žáky a učitele bylo stěhování do nové školy velkou změnou. Nastoupili do moderní školy s několika pavilony a tělocvičnou. Učitelé začali využívat kabinety, které na dřívější škole neměli. Větší prostory tak mohly být vybaveny novými školními pomůckami. Do školního roku 1977/78 se stále vyučovala třída v budově na dolní Hati, po zrušení této třídy zde byla otevřena mateřská škola. Od r. 1977 je ve škole v provozu školní družina. V průběhu let se ukázalo, že škola vyžaduje další stavební úpravy, proto bylo provedeno zateplení, škola dostala novou fasádu, byla přestavěna střecha budovy, proběhla výměna oken a plynofikace. Každým rokem se ve škole něco modernizuje a provádí se další stavební úpravy. Obměňuje se také vybavení školy, ve třídách jsou interaktivní tabule a žáci používají k výuce digitální zařízení. Postupně se také modernizují vnitřní prostory školy, třídy a odborné učebny.

1.png