Kalendář

P Ú S Č P S N
1 2 3 4 5 6 7
8
Příměstský tábor 2024
9
Příměstský tábor 2024
10
Příměstský tábor 2024
11
Příměstský tábor 2024
12
Příměstský tábor 2024
13 14
15
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
16
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
17
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
18
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
19
Letní příměstský tábor (Parkour School)
Příměstský tábor (Veselá věda)
20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 55. výročí otevření naší školy

55. výročí otevření naší školyPřed 55 lety, 15. února 1968 byla v Hati otevřena nová škola. Je to ta stejná škola, ve které se žáci vyučují i dnes. Jen její vzhled se od r. 1968 pozměnil, protože prošla několika stavebními úpravami. Dříve se v Hati vyučovalo v několika školních budovách. Byla to obecná škola na horní Hati v červené budově, kde bylo později zřízeno zdravotní středisko. Na dolní Hati byla obecná škola umístěna v budově, ve které je dnes mateřská škola. V roce 1929 byla v Hati zřízena měšťanská škola. Z důvodu malých prostor se ve školním roce 1931/32 začalo vyučovat v červené cihlové budově za statkem, ve které jsou dnes byty. Tato budova sloužila jako škola až do r. 1968, než byla otevřena nová škola. O stavbě nové školy se uvažovalo už před válkou. Po válce začalo dětí přibývat a největším problémem staré školy byly malé, nevyhovující prostory. Bylo nutné postavit větší školu. S výstavbou se začalo v r. 1963, stavba trvala pět let. Slavnostní otevření nové školy proběhlo 15. února 1968. Tuto událost dokonce natáčela československá televize a zprávu o haťské škole mohli tehdy lidé vidět ve večerních televizních novinách. Pro žáky a učitele bylo stěhování do nové školy velkou změnou. Nastoupili do moderní školy s několika pavilony a tělocvičnou. Učitelé začali využívat kabinety, které na dřívější škole neměli. Větší prostory tak mohly být vybaveny novými školními pomůckami. Do školního roku 1977/78 se stále vyučovala třída v budově na dolní Hati, po zrušení této třídy zde byla otevřena mateřská škola. Od r. 1977 je ve škole v provozu školní družina. V průběhu let se ukázalo, že škola vyžaduje další stavební úpravy, proto bylo provedeno zateplení, škola dostala novou fasádu, byla přestavěna střecha budovy, proběhla výměna oken a plynofikace. Každým rokem se ve škole něco modernizuje a provádí se další stavební úpravy. Obměňuje se také vybavení školy, ve třídách jsou interaktivní tabule a žáci používají k výuce digitální zařízení. Postupně se také modernizují vnitřní prostory školy, třídy a odborné učebny.

1.png