Školní liga sportu

Datum konání:
5.2.2024

Florbalový turnaj žáků vyššího stupně

V pondělí 5. 2. 2024 proběhl v tělocvičně na základní škole florbalový turnaj žáků vyššího stupně. Florbal byl první sportovní událostí v novém projektu „Školní liga sportu - ZŠ Hať 2024“. Úvodního turnaje se zúčastnily všechny třídy z vyššího stupně.

Turnaj se odehrál ve formátu dvou skupin:

• Mladší skupina, kde se mezi sebou utkaly třídy 6.A, 6.B, 7.A a 7.B.
  • Starší skupina, ve které se střetly třídy 8.A, 8.B, 9.A a 9.B.

Skupinu mladších ovládla třída 7.A, která vyhrála bez ztráty bodu, když porazila všechny své soupeře s celkovým skóre 13:3. Naopak ve skupině o putovní pohár starší kategorie to bylo o dost vyrovnanější. O vítězi rozhodl až poslední zápas této skupiny. Vítězem a držitelem putovního poháru straší kategorie se po heroickém výkonu stala třída 8.A, když v turnaji podlehla pouze třídě 9.B, a to dokonce až po samostatných nájezdech.

Gratulujeme držitelům putovních pohárů 7.A a 8.A. Touhle cestou také děkujeme všem zúčastněným, fanouškům a pořadatelům velmi povedené sportovní akce. Společně se těšíme na měsíc březen, kde nás čeká další kolektivní sport, kterým tentokrát bude - vybíjená.