Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13
Exkurze do Osvětimi a Krakova
14 15 16 17 18 19
20 21
Den bez aktovek
22 23
Pozvánka na přednášku "Pravidla nejsou povidla"
24
Zábavné odpoledne a letní kino
25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠD - Jaro už je tu

ŠD - Jaro už je tuDatum konání:
27.3.2022

ŠD Jaro už je tu

Příroda se nám pomalu ale jistě probouzí, rostou květy, vylézají brouci, slunce svítí a u nás v družině panuje dobrá nálada, protože k nám už oficiálně zavítalo jaro. Děti společně vyráběly k jarním dnům klíč, aby tak mohly jaro přivolat. U tohoto vyrábění jsme si s dětmi povídali o charakteristikách jara, aneb jaké jsou změny a co nás v tomto ročním období čeká. Dle jejich fantazie vytvořily klíč plný květin, motýlů, mláďat a samozřejmě velikonočních vajíček se zajíčky a kuřátky, jakožto připomínku Velikonoc, které nás na jaře čekají. Znaky jara jsme také s dětmi znázorňovali pomocí zažehlovacích korálků, kdy děti každý den skládaly pro maminky kuřátka, ptáčky a  květiny. Mimo vyrábění klíče a dalšího tvoření v podobě květin a mláďat jsme díky pěknému počasí trávili čas venku. Teplejší slunečné počasí dáválo prostor k aktivitám, jako je badminton, skoky přes šihadlo, kresba křídami, skákání panáků a tvořívé hry v písku. Nechybí ani soutěživé hry např. nejlepší skokan a malíř. Více fotek ve fotogalerii.