Kalendář

P Ú S Č P S N
30 31 1 2
Barevný den
Pozvánka na webinář
3 4 5
MŠ - Dětský maškarní ples
6 7 8 9 10
Školní ples
11 12
13 14 15 16 17
ZŠ - Dětský maškarní ples
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > ŠD - Jaro už je tu

ŠD - Jaro už je tuDatum konání:
27.3.2022

ŠD Jaro už je tu

Příroda se nám pomalu ale jistě probouzí, rostou květy, vylézají brouci, slunce svítí a u nás v družině panuje dobrá nálada, protože k nám už oficiálně zavítalo jaro. Děti společně vyráběly k jarním dnům klíč, aby tak mohly jaro přivolat. U tohoto vyrábění jsme si s dětmi povídali o charakteristikách jara, aneb jaké jsou změny a co nás v tomto ročním období čeká. Dle jejich fantazie vytvořily klíč plný květin, motýlů, mláďat a samozřejmě velikonočních vajíček se zajíčky a kuřátky, jakožto připomínku Velikonoc, které nás na jaře čekají. Znaky jara jsme také s dětmi znázorňovali pomocí zažehlovacích korálků, kdy děti každý den skládaly pro maminky kuřátka, ptáčky a  květiny. Mimo vyrábění klíče a dalšího tvoření v podobě květin a mláďat jsme díky pěknému počasí trávili čas venku. Teplejší slunečné počasí dáválo prostor k aktivitám, jako je badminton, skoky přes šihadlo, kresba křídami, skákání panáků a tvořívé hry v písku. Nechybí ani soutěživé hry např. nejlepší skokan a malíř. Více fotek ve fotogalerii.