Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31
Slavnostní ukončení 1. pololetí
1
Výukový program pro žáky 1. tříd
2 3 4
5
Školní liga sportu
6 7 8 9
Leden v ŠD
10 11
12 13 14 15 16
Den otevřených dveří pro žáky z Darkovic a Darkoviček
17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Webinář pro rodiče
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Halloweenský “SPEED DATING” v 9. třídě

Halloweenský “SPEED DATING” v 9. tříděKaždý rok si žáci v hodinách anglického jazyka připomínají svátek, který slaví lidé po celém světě, a tím je Halloween. V tento den se obvykle děti oblékají do kostýmů a chodí od jednoho strašidelného domu k druhému s tradičním pořekadlem Trick or treat (“Koledu, nebo něco provedu!”), aby získali sladkosti. 

Letos jsme v 9. třídě zvolili netradiční formu oslav Halloweenu nazvanou “Speed Dating” -  v překladu “rychlé rande”. Žáci dostali kartičku s halloweenskou postavou, která si přeje s někým se seznámit, a konverzace mohla začít. Na konci nás pak čekal paměťový kvíz. Všichni si tuto hodinu užili, zasmáli se a snad i něco nového naučili. 

 

Natálie Vepřeková:I was really enjoying this English lesson. I like talking in English a lot, so it was very funny for me.”

 

Matyáš Ende:It was a nice day because I like speaking English. I liked this activity.”