Kalendář

P Ú S Č P S N
30 31 1 2
Barevný den
Pozvánka na webinář
3 4 5
MŠ - Dětský maškarní ples
6 7 8 9 10
Školní ples
11 12
13 14 15 16 17
ZŠ - Dětský maškarní ples
18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den Země a čarodějnice

Den Země a čarodějniceDatum konání:
3.5.2022

Den Země a čarodějnice

Hned po ukončení velikončních svátků nás čekal s dětmi týden, ve kterém jsme si připomínali Den Země. Zpočátku jsme si s dětmi povídali o tom, proč máme tento svátek a co se na tento svátek dělá. Dětem jsme připravili nejrůznější otázky, v podobě kvízu např. "co do lesa nepatří, jak dlouho se rozkládá plast, apod.". To děti vedlo k zamyšlení a hlavně k upozornění, jak bychom se měli chovat. V této návaznosti jsme venku sbírali odpadky, což bylo završeno v pátek, kdy celá škola s dětmi sbírala na různých místech odpad. Děti byly překvapené, kolik jsme toho posbírali. Také naše vyrábění se neslo v duchu Země, přičemž každé oddělení vyrábělo jinou technikou. V prvním oddělení vznikaly stromy z krepového papíru, zakomponované do velké polystyrenové Zeměkoule. V druhém oddělení se tvořily zase malé země, které se tiskly temperovými barvami přes balonek a v neposlední řadě to bylo třetí oddělení, které se může chlubit kresbami spokojených zvířat v čistém prostředí. Než jsme se s dětmi nadáli, tak se nám duben choulil ke konci a to znamenalo jediné, "pálení čarodějnic." V naší družině jsme tedy přeskočili od naší Země k čarodějnicím. Byť bylo počasí všelijaké, tak i přesto nám to nezabránilo v pohybových hrách na koštěti. Děti si hrály na čaroděje, vyrobily si čarodějnice z látek a zápichy. Také vyplňovaly tématické křížovky a omalovánky.