Kalendář

P Ú S Č P S N
27
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
28
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
29
Branný den
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
30
Červen v ŠD
Organizace posledního týdne školního roku
Ukončení školního roku
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18
Příměstský letní tábor
19
Příměstský letní tábor
20
Příměstský letní tábor
21
Příměstský letní tábor
22
Příměstský letní tábor
23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DEN ZDRAVÍ - Střední hotelová škola Šilheřovice

DEN ZDRAVÍ - Střední hotelová škola ŠilheřoviceDatum konání:
18.5.2022

Ve středu 18.5. 2022 byli žáci osmých tříd pozváni do Šilheřovic, kde hotelová škola pořádala Den zdraví. Od školy vyrazili svižným krokem po 2. vyučovací hodině. Na místě byli rozděleni do 4 skupin a postupně obcházeli 10 stanovišť a plnili různé úkoly, díky kterým získávali nápovědy do křížovky. Využili možnost prohlédnout si vnitřní prostory zámku, nádherný byl i výhled z balkonu na zámecký park s Neptunovou kašnou. V parku si také zaběhli orientační běh s netradičními sportovními aktivitami. Prošli si budovu hotelové školy, ochutnali výrobky učňů - cukrářů, okusili tepelně zpracované červy, nechali se zkrášlit kadeřnicemi a kosmetičkami, dostali vzorek přírodního šamponu s bambuckým máslem, ……. Na závěr si pochutnali na osvěžujícím nanuku, který získali za správně vyluštěnou křížovku. Vrátili se sice později než bylo plánováno, ale z výrazů unavených tváří byla vidět spokojenost.

Naši osmáci se v příštím roce budou rozhodovat, kde chtějí pokračovat v dalším studiu. Možná, že někdo z nich si vybere jeden z nabízených studijních oborů této školy - Cukrář, Kadeřník, Kuchař - číšník, Hotelnictví, Cestovní ruch, Analýza potravin nebo Nutriční asistent.