Kalendář

P Ú S Č P S N
29 30 31
Slavnostní ukončení 1. pololetí
1
Výukový program pro žáky 1. tříd
2 3 4
5
Školní liga sportu
6 7 8 9
Leden v ŠD
10 11
12 13 14 15 16
Den otevřených dveří pro žáky z Darkovic a Darkoviček
17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Webinář pro rodiče
29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DEN ZDRAVÍ - Střední hotelová škola Šilheřovice

DEN ZDRAVÍ - Střední hotelová škola ŠilheřoviceDatum konání:
18.5.2022

Ve středu 18.5. 2022 byli žáci osmých tříd pozváni do Šilheřovic, kde hotelová škola pořádala Den zdraví. Od školy vyrazili svižným krokem po 2. vyučovací hodině. Na místě byli rozděleni do 4 skupin a postupně obcházeli 10 stanovišť a plnili různé úkoly, díky kterým získávali nápovědy do křížovky. Využili možnost prohlédnout si vnitřní prostory zámku, nádherný byl i výhled z balkonu na zámecký park s Neptunovou kašnou. V parku si také zaběhli orientační běh s netradičními sportovními aktivitami. Prošli si budovu hotelové školy, ochutnali výrobky učňů - cukrářů, okusili tepelně zpracované červy, nechali se zkrášlit kadeřnicemi a kosmetičkami, dostali vzorek přírodního šamponu s bambuckým máslem, ……. Na závěr si pochutnali na osvěžujícím nanuku, který získali za správně vyluštěnou křížovku. Vrátili se sice později než bylo plánováno, ale z výrazů unavených tváří byla vidět spokojenost.

Naši osmáci se v příštím roce budou rozhodovat, kde chtějí pokračovat v dalším studiu. Možná, že někdo z nich si vybere jeden z nabízených studijních oborů této školy - Cukrář, Kadeřník, Kuchař - číšník, Hotelnictví, Cestovní ruch, Analýza potravin nebo Nutriční asistent.