Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Žáci se mohou stravovat ve zrekonstruované školní jídelně.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Distanční výuka v 5. A + VIDEOUKÁZKA

Distanční výuka v 5. A  + VIDEOUKÁZKA

 

Druhá vlna nákazy poslala všechny žáky ze zahájeného školního roku zase domů. Tentokrát jsme ale byli mnohem lépe připraveni, než na jaře. Škola přešla na Google a každý žák dostal svůj vlastní školní emailový účet. Díky tomu byl přechod na distanční výuku mnohem jednodušší a hladší, než minule.

I žáci samotní udělali velký pokrok. Zatímco v září se s e-mailovou schránkou a světem výpočetní techniky teprve seznamovali, dnes už posílají e-maily zcela běžně. Umí pracovat v Google učebně, píšou komentáře a přidávají přílohy různých typů k úkolům. I online hodiny v Google Meet zvládají bravurně - umí si vše nastavit a v případě technických komplikací už ví, co mají dělat. Často si radí i mezi sebou - někdy dokonce dříve, než to stihne pan učitel.

Výborně také vzali za svá určitá pravidla online hodin. Poctivě si vypínají mikrofony, používají gesta, hlásí se a nepřekřikují navzájem. Během hodin jsou pak velmi aktivní. Plní všechny zadané úkoly, bez studu odpovídají na dotazy učitelů a výuka je tak velmi příjemná a pohodová. 

To lze ostatně poznat i na dětech. Jsou vždy dobře naladění, usměvaví a je vidět, že si sociální kontakt mezi sebou užívají. Pohodovou atmosféru dokázali třeba v jedné říjnové hodině, kdy se před hodinou mezi sebou domluvili a převlékli za duchy s ručníkem na hlavě. Pana učitele tak po připojení čekalo nemalé překvapení.

Dopolední vyučování na dálku je pro mnohé děti a jejich rodiče velkou výzvou. Často musí řešit mnohé problémy s využíváním techniky všemi členy domácnosti. Někteří se musí dělit nejen o techniku, ale i o prostor v domě, kde mají vyučování svůj klid. Výzvou bylo určitě i zajištění techniky samotné. Jsem rád, že se podařilo všechny problémy vyřešit a děkuji taktéž paní Noře Fridrichové z České televize, díky jejíž dobročinné iniciativě se podařilo sehnat notebook pro jednoho z našich žáků.

Přestože online výuka probíhá hladce a bez komplikací, všichni se shodneme na jediném - moc se už těšíme na opětovný návrat do školy. Blízkost kamarádů, příjemné zážitky, ani plnohodnotnou denní výuku totiž distanční vyučování nenahradí. Na návrat se tedy těší nejen žáci, ale i učitelé.


Děkuji všem rodičům za to, jak skvěle doma vše zvládají.


 

A jak distanční výuku žáci zvládají? Jak to vypadá z pohledu nás, učitelů? Rozhodli jsme se, že to všem ukážeme!
S žáky z 5.A jsme proto natočili video o distanční výuce, aby i ti, kteří o ní zatím jen slyšeli, mohli na vlastní oči vidět její průběh.

odkaz na video: https://youtu.be/c-Gvfk2ih00


Tímto bych chtěl také poděkovat všem zúčastněným žákům i jejich ochotným rodičům! Díky!!!

 

 

Jiří Šubrt