Školní samospráva

Již několik let na naší škole pracuje školní samospráva. Je složená ze zástupců jednotlivých tříd.

Cíle žákovské samosprávy:

• žáci se aktivně podílejí na životě školy
  • učí se komunikačním dovednostem (ve vztahu mezi sebou i ve vztahu k dospělým)
  • o svých přáních, problémech, které vyplývají z třídnických hodin, informují prostřednictvím svých zástupců vedení školy
  • na schůzkách s vedením školy seznamují členové samosprávy vedení školy s náměty na konání akcí, které by samospráva chtěla organizovat
  • za podpory vedení školy realizují akce, které s vedením školy zástupci samosprávy projednali

Pravidla žákovské samosprávy:

• žáci jsou voleni třídními kolektivy jednou ročně
  • žáci 2. – 9. ročníků volí do samosprávy dva zástupce
  • členové zastupují na schůzkách svou třídu, přednášejí její požadavky, prezentují názory, navrhují řešení
  • členové samosprávy jsou povinni pravidelně a pravdivě o obsahu schůzek samosprávy informovat spolužáky a třídní učitelku
  • zvolení členové jsou povinni zúčastnit se schůzek, případná neúčast musí být omluvena
  • pokud je člen samosprávy zastupující třídu nemocný, může třídní kolektiv na jednání samosprávy poslat svého zástupce

Samospráva se schází každou první středu v měsíci o velké přestávce v knihovně. Dále dle potřeb.

V letošním roce pracuje v tomto složení:

2. třída – Linda Bočková, Denis Kubis

3. třída – Isabela Václavková, Ema Dudková