V naší škole máme nově zrekonstruovanou interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Na naší škole pořádáme  řadu akcí a projektových dnů, z nichž některé  mají již dlouholetou tradici např. Den jazyků, Branný závod, Den Země, Tvořivé dílny...

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Vánoční bazar aneb "Musíme si pomáhat...."

 Musíme si pomáhat ……..


 

Školní samospráva pod vedením školní metodičky prevence zorganizovala 12. prosince Vánoční bazar (nepotřebností). Žáci do bazaru donesli stolní hry, plyšáky, karty, puzzle, pohádkové knížky, panenky, peněženky, náhrdelníky, čelenky, auta, různé figurky a další věci, které je už přestaly bavit a mohly by udělat radost jiným. Pak se tyto věci prodávaly za symbolickou cenu. Prodavači se na tento den stali žáci třídních samospráv. Samozřejmě se taky zlevňovalo a odpoledne si mohli žáci drobnosti, které zůstaly, vzít zdarma. Výtěžek 4 800,- Kč slouží k pomoci druhým. Oslovili jsme domovy důchodců a geriatrická oddělení a zjišťovali, kdo je sám, ke komu nikdo nechodí, kdo nikoho nemá. Rozhodli jsme se, že uděláme radost pacientům gerontologického oddělení Psychiatrické nemocnice v Opavě. Na jednom oddělení je pán, který nikoho nemá, nikdo ho nenavštěvuje. Rád by dostal nějaké jídlo, bude rád i za tabulku čokolády. Dostane velký balík sladkostí. Na toto oddělení jsme koupili stolní hry, kostky, pastelky atd. Na dalším oddělení je 6 babiček a dědečků, kteří nikoho nemají a dárek od nikoho nedostanou. Paní učitelky nakoupily potraviny a každému udělaly dárkový balíček, který dostanou v pondělí pod stromečkem. Jedna babička je diabetička, tak jsme potraviny přizpůsobili její nemoci. Taky těmto lidem jsme koupili pro zpříjemnění volných chvil Člověče nezlob se, Šachy, Hrací karty, Skládací věž atd. Všechny tyto dárky jsme předali na oddělení a domluvili se na leden, kdy naši žáci pojedou do Psychiatrické nemocnice Opava s programem, který přichystají pro tyto pacienty.


Není to správné, takto pomáhat!? Bazar udělá radost mnoha lidem. Dítěti, které si koupilo např. hračku, hru a osamělému dědečkovi, babičce, která dostane dárek od žáků z naší školy.


foto - viz Fotogalerie ZŠ