Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme nově zrekonstruovanou interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Na naší škole pořádáme  řadu akcí a projektových dnů, z nichž některé  mají již dlouholetou tradici např. Den jazyků, Branný závod, Den Země, Tvořivé dílny...

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Zájezd do Vídně

Zájezd do Vídně

Podobně jako vloni, i letos mohli někteří žáci zakusit sváteční atmosféru předvánoční Vídně. Zájezd organizoval Spolek Begegnungszentrum z Hlučína a zúčastili se jej žáci a studenti z Hati, Hlučína, Ludgeřovic, Kravař a Opavy. Žáci měli možnost komunikovat a poslechnout si němčinu rodilých mluvčích – od průvodců, kteří nás zavedli ke katedrále Stephansdom, na nádvoří Hofburgu, do výstavní síně Albertina, kde jsme si prohlédli historické pokoje a hlavně díla slavných malířů jako je P. Picasso nebo C. Monet. Po obědě jsme byli provedeni Parlamentem, a to jak současnou zasedací síní, tak i historickým sálem. Den jsme zakončili na nádvoří před radnicí, kde se konají vánoční trhy. Celkovou atmosféru dokresloval padající sníh, takže jsme se vrátili vánočně naladěni a přejeme i vám všem „Frohe Weihnachten“.


                                                                 Mgr. Lenka Ochvatová

 

 

 

Dne 20. prosince 2016 žáci základních škol, kteří se zúčastnili recitační soutěže v jazyce německém, měli možnost jet na jednodenní zájezd do Vídně. Ráno jsme vyjížděli v 5 hodin z Hlučína. Cesta trvala asi 4 hodiny. Po příjezdu do Vídně jsme měli možnost navštívit katedrálu sv. Štěpána, muzeum Albertina, parlament a vánoční trhy, kde jsme si mohli nakoupit suvenýry. Výlet se nám moc líbil.

                                

                                                                   Natálie Šrubařová, 9. A


foto - viz Fotogalerie