Užíváme si nového venkovního hřiště a doskočiště na skok daleký.

V naší škole máme nově zrekonstruovanou interaktivní knihovnu se spoustou zajímavých knih.

Naše škola se nachází v obci Hať. Sousedí s Polskem a je součástí regionu Hlučínsko. 

Naše škola je pavilónová a všechny budovy, včetně mateřské školy, prošly celkovou rekonstrukcí.

Náš školní vzdělávací program má název "Škola-jedna rodina"a naší snahou je vytvářet pro žáky klidné, přátelské a příjemné pracovní prostředí.

 

Na naší škole pořádáme  řadu akcí a projektových dnů, z nichž některé  mají již dlouholetou tradici např. Den jazyků, Branný závod, Den Země, Tvořivé dílny...

Všechny třídy jsou vybaveny  výškově nastavitelným nábytkem. Ve výuce využíváme multimediální a počítačovou techniku.

Vyučující se snaží přistupovat k dětem individuálně a  jsme otevřeni i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Důležitá je pro nás dobrá spolupráce s rodiči.

Naše škola tvoří celek spolu s mateřskou školou, která má také odloučené pracoviště i v dolní části obce.

Berlín očima žáků

BERLÍN


   Dne 9.11. jsme společně s paní učitelkou Ochvatovou a dalšími devíti žáky nastoupili do autobusu na cestu do Berlína. Cesta byla velmi klidná a ani ne moc dlouhá. Hned po příjezdu do Berlína jsme navštívili Pergamon Museum a televizní věž pod názvem Berliner Fernsehturm. Druhý den jsme měli dopolední výuku. Byli jsme rozděleni dle výsledků testů, které jsme psali ve škole. Odpoledne jsme se autobusem přesunuli k zámku Sanssouci, který měl překrásné zahrady. Potom jsme navštívili Schloss Cecilienhof. Třetí den jsme po dopolední výuce navštívili budovu římského sněmu Reichstag a překrásnou Braniborskou bránu (Brandenburger Tor). A odpoledne jsme měli rozchod na Alexander Platz, kde bylo hodně obchodů. Čtvrtý den po dopolední výuce jsme navštívili Charlottenburger Schloss a starý atomový bunkr s interaktivní expozicí Story of Berlin. Poslední den jsme opustili naše krásné ubytování a navštívili jsme East Side Gallery, kterou známe pod názvem jako Berlínskou zeď. Také jsme navštívili Checkpoint Charlie-dřívější přechod mezi východním a západním Berlínem. Poslední zastávka byla na Potsdamer Platz, kde jsme měli rozchod. A potom jsme měli už namířeno zpátky do České republiky. Berlín jsme si všichni náramně užili a hlavně jsme se toho hodně naučili.


Michaela Gottwaldová, 8. třída   Ve dnech 9. - 13. 11. 2015 se zúčastnilo 10 žáků naší školy jazykového pobytu v Berlíně, který byl dotován z operačního programu Vzdělávání. Odjezd od školy byl v 7:30, nastoupili jsme jako poslední skupina z více zúčastněných škol. Do Berlína jsme jeli přes Polsko a na místo jsme dorazili asi v 16:00. Nejprve jsme navštívili Pergamon Museum a Alexander Platz. Z televizní věže Berliner Fernsehturm jsme viděli večerní Berlín. Na hotel Alte Mühle jsme dorazili před 19. hodinou a dostali jsme večeři. S ubytováním jsme byli spokojeni.

Každý den po snídani byla tříhodinová výuka s rodilým mluvčím, a pak jsme navštěvovali berlínské památky, např.: Braniborskou bránu, Berlínskou zeď, Říšský sněm, Postupim a další. Pobyt nám utekl rychle, protože program byl nabitý a poznali jsme spoustu nových kamarádů. Odjížděli jsme v pátek odpoledne a dojeli jsme k naší škole kolem 20. hodiny.

Myslím, že všem účastníkům se pobyt líbil a klidně by si ho zopakovali znovu.


Adam Dudek, 8. třída